אודי אביצור

אודי אביצור

דף הבית / בלוג / הדמיות מוצרים – מה זה בדיוק?

הדמיות מוצרים – מה זה בדיוק?

הדמיית מוצר היא דרך המחשה המאפשרת לנו לראות מודל תלת מימדי ממוחשב של אובייקט כלשהו.

ההדמיה יכולה להיות של כל דבר: החל מהמוצר הכי פשוט, דרך מכשיר או מכונה מורכבת וכלה בדמויות של אנשים, בעלי חיים או כלי תחבורה ובניינים.

הדמיות מוצרים נקראות לעתים גם הדמיות תלת מימד או הדמיות ממוחשבות והן משויכות באופן מסורתי לתחום התב”ם (תכן בעזרת מחשב) או CAD באנגלית (Computer Aided Design), והן מאפשרות לאנשי מקצוע דוגמת אדריכלים ומעצבים חופש יצירתי רב יותר ממה שמאפשר העיצוב הגרפי הדו-מימדי.

אז איך זה נעשה בעצם? בשלב הראשון בונה המעצב או הארכיטקט מודל ממוחשב של האובייקט. המודל נבנה באופן פרמטרי ומדויק על כל חלקיו השונים, ניתן לסובב את המודל ב 360 מעלות, לבחון אותו מכל זווית אפשרית ובמקרה הצורך להכניס בו שינויים.

השלב הבא הוא הוספת החומרים השונים לאובייקט, כך שכל חלק בו יקבל טקסטורה בהתאם לחומר ממנו הוא אמור להיות מיוצר. בשלב זה ניתן לאפיין סוגי חומרים שונים (פלסטיק, עץ, מתכת, זכוכית וכיו”ב) מרקמים שונים, שקיפויות, והחזרי אור.

השלב הבא בהדמיית המוצר כולל הוספת תאורה, שלב זה חשוב לנראות הסופית של המוצר שכן התאורה משפיעה על הצבעים, גוונים, הצללות ויש לה חלק חשוב בהפיכת ההדמיה לפוטוריאליסטית באופן שלעתים קשה להבחין האם מדובר במוצר קיים או שמא מדובר רק בהדמיה ממוחשבת.

ישנם יתרונות רבים לבניית מודל תלת מימדי ממוחשב – יעילות, חסכון בזמן, כסף ומשאבים. עם סיום המודל הממוחשב, ניתן לבחון ולנתח את המוצר לפרטי פרטיו ובמידה ועולה הצורך בהכנסת שינויים הדבר פשוט יחסית לעומת שינויים הנדרשים לביצוע במודל פיזי. תוכנות המידול נותנות בידי המעצב יכולות דיוק אבסולוטיות, והן מאפשרות לבנות מודלים ממוחשבים ביחידות של מיקרונים, מילימטרים ועד קילומטרים. כאשר השליטה בתנועות ובפרמטרים של האובייקט היא בלתי מוגבלת.

הדמיות המוצרים אמנם משמשות לבחינת עיצובו הסופי של האובייקט, אולם בנוסף הן כלי שיווקי ורפרזנטטיבי מהמעלה הראשונה. יותר ויותר יזמים וחברות סטאראט אפ משתמשות בהדמיות מוצר עבור המחשה והצגת החזון שלהם למטרות גיוס משקיעים. המצגות יכולות להיות בפורמט של סרטון מוצר הכולל מוסיקה, קריינות, מלל או גרפיקה דו מימדית כך שיעניקו לצופה חוויה אינפורמטיבית ומהנה.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים בנוגע להדמיות מוצרים, הדמיות תלת מימד, או סרטוני מוצר שיתאימו בדיוק למוצרים שלכם? פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp