3D2 | שרטוטי ייצור לפיסול סביבתי | shop drawings

שרטוטי יצור לפיסול סביבתי

שרטוטי יצור הם השלב המציין את סיום תהליך הפיתוח והמעבר אל שלב הייצור. זהו שלב קריטי, המצריך דיוק רב, והכרה של האובייקט על כל מורכבויותיו. מאחר ופסלים סביבתיים עשויים להכיל אלמנטים אמורפיים מורכבים ופרטי חיבור ייחודיים, קיימת חשיבות רבה לבנייתם כמודל ממוחשב בתלת מימד. ההדמיה הממוחשבת, מאפשרת לבחון את חלקי הפסל בפירוט רב, לזהות כשלים שלא נתגלו בשלבים מוקדמים יותר, ולבצע את כל ההתאמות הנדרשות ליצור. הדמיית תלת מימד מוקפדת, תאפשר לנו להפיק את כל הפרמטרים הנדרשים להכנת שרטוטי יצור נכונים ומדויקים.

שעון שמש "שבילים"

אילת

שעון השמש "שבילים" של הפסל רמי אביצור, הוצב בפארק שחמון באילת בשנת 2006. בפרוייקט זה, שימש המודל התלת מימדי הממוחשב ככלי תיכנוני מהמעלה הראשונה. ההדמיה הממוחשבת לקחה חלק בתהליך הפיתוח הצורני, ואף שימשה כסימולטור שמש לטובת החישובים הנדרשים. למרות מורכבותו של הפסל, אפשרה ההדמיה התלת ממדית הפקה מדויקת של שרטוטי ייצור לטובת ערגול חלקי השעון, שרטוטי ייצור להרכבה, ושרטוטים לוגיסטיים עבור הובלת המבנה לאתר ההצבה. העבודה התבצעה מול הפסל, אדריכל הנוף של הפארק, הגוף המזמין, חברת הפיקוח, מהנדסי המבנה ומהנדס הבטיחות.

פרגולה

י.מ.ק.א, ירושלים

פרגולה בעיצובו של הפסל ישראל הדני. תכנון הפרגולה ובניית המודל התלת מימדי נעשו מתוך סקיצות ושרטוטים של הפסל. בעזרת המודל הממוחשב היה ניתן להפיק את שרטוטי היצור השונים שכללו חלקים בערגול כיפוף וחיתוך. אחד מיתרונותיה של ההדמיה הממוחשבת בא לידי ביטוי בפרויקט זה, כאשר המודל אפשר זיהוי של החלקים הדורשים פיתוח נוסף בטרם יוכלו לעבור לשלב היצור. העבודה נעשתה עבור לב ד.ע פרויקטים מיוחדים, והתבצעה מול הפסל, הקבלן, הגוף המזמין ומהנדס המבנה.

שעון שמש גלובוס

בית פרטי, כוכב יאיר

שעון שמש זה המעוצב כפריסה של מפת העולם, עשוי מתכת פליז, וכולל 200 חלקים. לשם ייצור השעון, נבנה מודל תלת מימדי אשר שימש לביצוע סימולציה של תנועת השמש והטלת הצל, וכמובן להפקת שרטוטי היצור. חלקי השעון נוצרו בטכנולוגיות שונות ומגוונות: לוחות פליז בערגול, חיתוך בעזרת סילון מים, עיבוד שבבי וצריבה פוטוכימית, לפיכך היה צורך להפיק שרטוטי יצור מדויקים התואמים לכל אחד מאופני היצור הללו. שעון השמש ממוקם בבית פרטי בכוכב יאיר, ועותק נוסף הוצב בשגרירות ישראל בלונדון

שעון שמש "קונוס"

מוזיאון פעיל עין יעל

שעון שמש המעוצב כחרוט קעור החצוב בתוך האבן. החריצים בחלקו הפנימי של החרוט מסמלים את השנתות. השעון ברובו עשוי אבן, פרט לגנומון העשוי מברזל. השעון הוצב בתערוכה הקבועה של הרחוב הרומי המשוחזר במוזיאון הפעיל בעין יעל. בנייתו של מודל תלת מימדי ממוחשב, אפשרה לבצע סימולציה המדמה את תנועת השמש והטלת הצל על השנתות. את השעון ביצע סתת-אומן אשר קיבל לידיו את שרטוטי הייצור שהופקו מתוך המודל הממוחשב. מאחר וכיוונו של השעון הצריך גם הוא מכשור מדידה מדויק, הופקו בנוסף גם שרטוטי ייצור לבניית מכשיר זה שהתבסס על טכנולוגיית לייזר

שעון שמש "אובליסק"

מוזיאון פעיל עין יעל

שעון שמש דמוי מצבת מחט (אובליסק) עשוי אבן. השעון הוצב בתערוכה הקבועה של הרחוב הרומי המשוחזר במוזיאון הפעיל בעין יעל. בנייתו של מודל תלת מימדי ממוחשב, אפשרה לבצע סימולציה המדמה את תנועת השמש והטלת הצל על השנתות. את השעון ביצע סתת-אומן אשר קיבל לידיו את שרטוטי הייצור שהופקו מתוך המודל הממוחשב. מאחר וכיוונו של השעון הצריך גם הוא מכשור מדידה מדויק, הופקו בנוסף גם שרטוטי ייצור לבניית מכשיר זה שהתבסס על טכנולוגיית לייזר.

נרגשים לקראת האתגר הבא!

אולי יעניין אותך גם

מדריכים המבוססים על הדמיות מוצר ואנימציה תלת ממדית, מספקים ללקוחות ומשתמשי הקצה, הוראות הדרכה באופן ויזואלי בהיר ומובן. הדמיות ממוחשבות אלו מספקות הדרכה מדויקת וברורה לאופן השימוש במכשירים שונים, הפעלה של תוכנות, או הדרכה לפירוק והרכבה של מוצרים מורכבים במיוחד.

מדריכים

עוד בשרטוטי יצור

שרטוטי יצור לאדריכלות ידועים בקרב בעלי המקצוע בשם: שופדרוינג. שרטוטים אלו מאפשרים לתרגם את החזון האדריכלי לאובייקט פיזי הלכה למעשה. כאן מגיע לידי ביטוי כוחה ויתרונה של הדמיית תלת מימד. בניית המודל הממוחשב, מספק בידינו את היכולת לנתח ולגזור מתוכו את כל המידות והפרמטרים הנדרשים לייצור, תוך קבלת הדיוק המקסימלי האפשרי.

שרטוטי יצור לאדריכלות

הדמיות מוצרים משמשות מעצבים, יצרנים וחברות סטארט-אפ לבחינה, המחשה ושיווק מוצרים או רעיונות שונים. הדמיות פוטוריאליסטיות מדגימות את אופן השימוש והדרכים הנכונות לתפעול המוצר, ומאפשרות הדמיה של פרופורציות, חומרים וצבעים ברמת פירוט ודיוק כה גבוהים, שלעיתים לא ניתן להבחין האם מדובר במוצר קיים או בהדמיה ממוחשבת.